Web Site Tasarımı Yapmak İçin Sahip Olmamız Gereken 10 Özellik

Web Site Tasarımı Yapmak İçin Sahip Olmamız Gereken 10 Özellik

  1. Tasarım yapmak yetenek ve yaratıcılık gerektiren bir iş tabi sadece yaratıcılıkda yetmez bir web tasarım yapmak için tasarım araçlarını ve grafik programlarını iyi derecede bilmek ve bunları gerekli yerlerde kullanabilmekte çok önemli.
  2. Web Tasarımını profesyonel olarak yapmak istiyorsanız bu işin önemli kurallarından biride disiplin. Çalışma hayatında disiplin, bazı zamanlarda canınız hiç istemese bile yapmak zorunda olduğunuz işleri kusursuz şekilde yaptıracak, belirlenmiş tarih ve programlara uymanızı sağlayacak, verdiğiniz sözleri tutmanız ve iş yaşamınızda bir adım öne çıkmanızı sağlayabilecek en önemli itici güç olacaktır.
  3. Eğer bu kriterler bende var diyorsanız ve Web tasarım yapmak istiyorsanız tasarım yapmak içinde gereken hususları bilmeniz gerekir ve bu hususları doğrultusunda tasarımınıza yön vermeniz gerekmektedir.
  4. Öncelikler bir Web Tasarım yapmaya karar verdiğinizde yapmanız gereken ilk husus tasarlayacağınız Web Sitesinin konusunu seçmektir. Konu seçerken önceliğiniz taleb edilen ilgi gören bir konu olmasıdır. Çünkü ne kadar dikkat çekici bir konu seçerseniz Web sitenize girilen ziyaretçi sayısını o kadar attırmış olursunuz.
  5. Web tasarım yaparken dikkat etmemiz gereken hususlardan biride tasarladığınız web sitesinin domain adıdır yani adresi. Akılda kalıcı ve tasarımınızın içeriği ile ilgili bir domain adı web siteniz için önemlidir.

 

  1. Üçüncü olarak tasarlayacağınız Web Sitesinin konusuna göre tasarım şablonunu hazırlamaktır. Çünkü konunuza alakası olmayan bir tasarım web sitenizi ziyaret eden kişi sayısını azaltabilir. Web Tasarımınızın hitap edeceğiniz kişilere göre tasarlamanız ziyaretçi sayısını arttırcaktır.

 

  1. Tasarladığınız Web sitesinin birden fazla sayfası var ise bu sayfaların birbirine uyumlu olması gerekmektedir aksi takdirde göz yorar ve gelen ziyaretçilerin web sitesinde zaman geçirmesini engeller. Sayfalardaki içeriklerin birbiriyle ilgili olması gerekmektedir.

 

  1. Web Tasarım yaparken internet tarayıcılarıyla uyumuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü kullanıdığınız kodlar her tarayıcı tarafından desteklenmeyebilir bu sebeple web tasarımında bozulmalar meydana gelebilir.

 

  1. Tasarlayacağınız web sitesinin güvenliğinede dikkat etmek gereklidir güvenliği eksik olan bir site hem müşteriye hemde ziyaretçiye olumsuz yönde etki eder. Bunun için web sitenizin güvenirliğinden emin olmalısınız.

 

  1. Tüm bunların tamamladıktan sonra sitenizi yayınlayabilirsiniz….

Share this post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir